Baňkování

Je stará a velmi spolehlivá metoda, používaná již ve starověku. Odstraní bolesti zad a kloubů (ramena, kolena, kyčle, bedra). Touto metodou bolest mizí velmi rychle a bezbolestně.

Bři baňkování se používají baňky různých velikostí, záleží na druhu a velikosti svalu, na který se přikládají a na druhu terapie. Malé baňky se používají hlavně na akupresurní body a na šíji.

Baňky se nahřejí a přiloží na kůži, vzniká podtlak a baňka se přisaje na pokožku. Kůže se silně prokrví a okysličí, následně se vyplaví škodliviny. Na kůži po odstranění baňky zůstávají nebolestivé krevní podlitiny o velikosti přiložené baňky. Tyto podlitiny mizí do 7-14 dnů.

Terapie trvá 20-30 minut, Baňky se nechávají působit 10-20 minut, potom je vhodný krátký odpočinek, nebo masáž. Baňkování lze provádět u všech věkových kategorií, u těhotných žen po dohodě s lékařem.

Po uvolnění baněk je vhodná kratší regenerační masáž, která uvolní svaly a dokonale uvolní klienta.

Baňkování je vhodné provést opakovaně 2-3x za sebou. Potom dochází k úplnému uvolnění svalstva. Pozor – bolesti mizí už po první terapii baňkami!

Baňkami se může dělat i masáž – mohou se posouvat po dobře naolejované kůži. Dochází k velkému prokrvení a uvolnění páteře.

Výborných účinků je dosaženo při aplikaci baněk na jednotlivé meridiány, akupresurní body, či na chronické otoky způsobené nahromaděnou lymfou.

Kontraindikace:

 

  • Otoky srdečního původu
  • Akutní trombózy, velké křečové žíly
  • Otevřené rány